Ana Sayfa STİL + YAŞAMMODA 2021’de Neler Takacağız: İşte Yeni Yılın Takı Trendleri

2021’de Neler Takacağız: İşte Yeni Yılın Takı Trendleri

yazan Selen Hacıoğlu

Bu yıl takı işlerini büyüttükçe büyütüyoruz. Retro dokunuşların modanın her alanına yansıyacağı gibi takı sektöründe de 80’lerin esintilerini çokça göreceğiz. Alışık olduğumuz figürleri alışılagelmişin dışında tasarımlarla birleştirerek, daha modern bir görünümle dışavuracağız.

Ağır metal esintileri

2020 yılında çok popüler olan zincir detaylı takılar, 2021 yılında da karşımıza daha kalın ve daha büyük boyutlarda çıkmaya devam edecek. Daha büyük parçaların günlük olarak kullanılmaya başlandığını göreceğiz.

Bileklikleri tekli takmak tarih oluyor

Yığma tarz takılar yeniden sezonun olmazsa olmazları arasına girmeye hazırlanıyor. Bu yıl iki zıt formun  birbiriyle karışımı ön planda olacak. En klasik bileklikleri bilezik formundaki kelepçelerle, kalın metal zincirli bilekliklerle çoklu kullanıyor olacağız.  Klasik parçalar modernle birleşecek ve ortaya daha zamansız yorumlar çıkacak.

Su yolu bileklikler, gerdanlıklar bu sene de karşımıza sık sık çıkacak. Üstelik sadece kadınlar için de değil! Uzun zincir kolyelerin tekrar gündeme gelmesiyle, su yolu gerdanlıklar klasik görünümden daha elegan bir çizgiye taşınacak.

80’ler Geri Dönüyor

80’lerin moda ikonu prenses Diana’yla hayatımıza damga vuran inci aksesuarlar nihayet geri döndü. Birkaç yıldır gündemde olan inci beklediği ilgiyi pek göremese de bu yıl daha iddialı tasarımlarla karşımıza çıkacak. Barok tarzın günümüze uyarlanmış haliyle hemen hemen her markada incileri yeniden göreceğiz. Küçük taşlarla bezeli olan inciler, sezonun öne çıkanlarından olmaya hazırlanıyor. Daha cüretkâr parçalardan hoşlananlar ise metal zincirler ile bezenmiş inci detaylı takılarla glam rock bir havaya bürünecek.

80’lerin renkli boncuklu kolyeleri ise 2021 yazına damgasını vuracak. Ünlü markaların ilkbahar/yaz koleksiyonlarında şimdiden renkli iri kristaller ile bezeli boncuk kolyeler ve bileklikleri görüyoruz. Bu tasarımlar tropikal bir havanın getirdiği mutluluğu simgeliyor.

Geometrik formlar, asimetrik uyumsuz küpeler geri dönüyor. Bu yıl kulaklar irili ufaklı küpeler ile süslenecek.Bir taraf sade tutulurken,diğer tarafta ise son derece gösterişli ve büyük küpeler yer alacak. Püsküllü ve uzun küpeleri de her rengiyle tekrar göreceğiz. Uzun küpeleri seçerken boyun bölgenizi kesmemesine özen göstermelisiniz.

Geçtiğimiz birkaç sezonda daha minimal yüzükleri her parmakta sergilemiştik. Bu yıl bunu da abartıyoruz.Yüzük partisi geliyor. Ebat olarak daha büyük, daha abartılı retro yüzükler parmaklarımızı süsleyecek. Çoklu takı takma trendini parmaklarda da göreceğiz. Eklem yüzükleri sezonun öne çıkan parçalarından olacak..

Kısacası bu yıl gösterişe, daha çok ışıltıya, katlı kullanıma, karma metal kombinasyonlara doyacağımız maksimalist stiller bizi bekliyor.


2020 sonrası dünyanın da aslında tam bu neşeye ihtiyacı vardı!

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!