Ana Sayfa STİL + YAŞAMASTROLOJİ Balık Burcu Genel Özellikleri ve 2021 Yorumları (19 Şubat – 20 Mart)

Balık Burcu Genel Özellikleri ve 2021 Yorumları (19 Şubat – 20 Mart)

yazan Hypnoskop

Balık burçları, su elementinin Zodyak içindeki son temsilcileri olarak, hassas yürekleri ve kuvvetli sezgileriyle nam salmışlardır. Birbirlerinin tersine yüzen iki balıkla temsil edilen balık burçlarının gerçeklikle hayaller arasında gidip gelişleri bu figürle de vurgulanmıştır. Çoğunlukla bir ortamda balık burcu olduğunu söyleyen kişilerin, içten içe kırılgan ve tabiri caizse aklı beş karış havada olduğu algısı hakimdir.

Genellemelerden uzak bir genel özellikler yazısı yazma niyetinde olduğumuz için balıkların kırılganlıkları ne kadar göz önüne çıkartılıyor olsa da onların sevdikleri için fedakarlıkta bulunurken hiç de kırılgan olmadıklarını, aksine haksızlıklara karşı inanılmaz güçlü durabildiklerini söyleyebiliriz. Aynı şekilde hayalperest olarak tanımlanan bu burca sahip insanların bir yandan sürekli hayatın gerçeklikleriyle çarpıcı bir şekilde yüzleştiklerini ve kendi idealist mistik dünyalarında sanatlarını icra etmekten memnun olan empatlar olduklarının altını çizmek gerek.

Zodyak takvimi içindeki son burç oldukları için kendilerinden önce gelen tüm burçların korkularından, hayal kırıklıklarından ve acılarından derslerini almışlardır. Dolayısıyla etraflarındaki insanların duygularına karşı şiddetli bir empatiyle şefkat duyarlar. Bu onları horoskop çarkındaki en duygusal ve empati yüklü burç yapar. Diğerlerinin hisleri içinde neredeyse kaybolup gidecekmiş gibi görünseler de, balıkların bedende hükmettiği yer ayaklardır ve zamanı geldiğinde ayaklarını yere sağlam basması gerektiklerini iyi bilirler.

Antik astrolojiye göre yönetici gezegeni Jüpiter olan balık burçlarının, modern astrolojiye göre yönetici gezegenleri Neptün’dür. Bu bağlamda ayakları yere sağlam basan güçlü taraflarını Jüpiter’den, aklı havada, mistik, sanatkâr yanlarını Neptün’den aldıklarını söylemek yanlış olmaz.

Balık burcuna minik tavsiyeler: Nazik, kibar ve anlayışlı balık burçları çoğu zaman kendi arzu ve ihtiyaçlarından önce sevdiklerininkine odaklanır. Bu yardımsever, cefakâr yanınızdan faydalanmak isteyen insanları gerçekten sizin varlığınıza ihtiyaç duyan ve yardımlarınızın kıymetini bilen insanlardan ayırmayı bilmeniz çok önemli. Aynı zamanda sizin yardım olarak gördüğünüz şeyler her zaman başkalarında aynı etkiyi yaratmayacaktır. Her şeyden önemli olan, önce kendi ihtiyaçlarınızın bilincine varıp, ilk kendi gelişiminize önem vermeniz. Dikkatinizi başkalarından kendinize çevirin, kendi bedeniniz ve ruhunuzla daha sağlıklı bir yerden ilişki kurmaya başladığınızda, çevrenizdeki herkes bundan olumlu etkilenecektir.

Eğer başkalarının duygusal yükünü devamlı üstünüze alıyorsanız, bunun üstüne bir de kendi psikolojik çıkmazlarınız eklenince, ruhsal sağlığınızı dengede tutmak diğer burçlara göre daha zor olabilir. Dinlemekten ve yardım etmekten zevk alan bir burç olsanız da temsilciniz olan su elementinin bir okyanus gibi soğuk olabileceğini, sis çöktüğü takdirde de zihninizde yolunuzu şaşırabileceğinizi unutmayın. Kısacası önemli olana; kendinize dönüp, kişisel gelişiminize önem vermeniz.

Balık burcu bir çocuğunuz varsa: Hayal gücünü ortaya çıkarabileceği sanatsal aktivitelere teşvik edebilirsiniz. Enstrüman çalmaya ya da resim yapmaya yönlendirebileceğiniz gibi empati yeteneği yüksek olan balıklar arasından oldukça iyi oyuncular da çıkar. Balık burcu çocuğunuzun tiyatroya ilgisi varsa bu ilgisini desteklemenizi öneririz.

Balık burcu bir sevgiliniz varsa: Romantizmi tam anlamıyla yaşamaya hazır olun! Balık burçları tüm Zodyak içeresindeki en duygusal ve hassas burç olduğu düşünülürse, aşklarını da tozpembe yaşamak istediklerini bilmelisiniz. Sık sık kendilerini ilişkilerine dair düşler kurarken bulabilirsiniz. Balık burcu partnerinizi tatmin etmenin yolu o hayalleri gerçekleştirecek adımları atmanız. Çoğu zaman düşlerinin gerçekleşemeyecek kadar uçarı olduğu hislerine kapılsalar da minik aşk ilanları bile onun ayaklarını yerden kesebilir. Öte yandan romantik-komedi tadında büyük jestlere de bayılacaklardır. Dış etkenlere bir sünger gibi açık olduklarından ötürü sık sık bunalıma girebilirler. Çevrelerindeki onların iyi niyetini ve fedakâr yüreğini suistimal eden insanlara dair uyanık olup, sevgilinizi incinmekten korumaya çalışabilirsiniz. Balık partneriz size daha önce hiç deneyimlemediğiniz ulvi bir dünyanın kapısını açabilir. Vicdanlı yüreği sizi her geçen gün kendisine daha da çok aşık edecektir.

Peki 2021 yılında Balık ve Yükselen Balıkları Neler Bekliyor?

2021 senesinde maddi ve sosyal anlamda radikal değişimler sizleri bekliyor. Alışkanlıklarına önem veren, Jüpiter etkisiyle bir nevi muhafazakâr olduğu söylenebilen Balık burçlarını, bu yıl eski düzenlerini sarsacak, geride bırakmaya zorlayacak ve yeni sistemler kurmalarını gerektirecek bir süreç bekliyor.  Satürn etkisiyle gelen bu değişim süreci size daha önceden tahmin etmediğiniz alanlarda para kazanma fırsatı verecek. Yeteneklerinizi geliştirerek sosyal medya ve dijital mecralar üzerinden kazanca dönüştürebilirsiniz. Bunu yapabilmek için de alışık olduğunuz düzeni terk edip, yenisine adım atma cesaretine ihtiyacınız olacak. Sosyal anlamda ise sizi zorlayacak problemlerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi kanıtlamanız gereken yeni ortamlarda bulunabilirsiniz. Kısacası bu yıl sizin için eskilere veda edip yeniliklere kucak açma zamanı olacak.

13 Mart’ta burcunuzda gerçekleşecek yeni ayla birlikte hisleriniz kuvvetlenecek ve kendinizi keşfetme yolcuğunuz derinleşecek. Bu süreçte geçmiş travmalarınızla yüzleşebilir, ruhani olarak size kendinizi iyi hissettirecek pratikler yapabilirsiniz. Terapiye başlayabilir, zihninizi ferahlatacak meditasyon gibi metotlarla benliğinizle bütünleşebilirsiniz. Bu yeni ay zamanı çevrenizdekilerin yardımınıza ihtiyacı olabilir. Ancak finansal anlamda kendinizi riske atacak eylemlerde bulunmamanızı tavsiye ederiz.

Bu dönem de kendinizle kalmak isteyebilir, kişisel sorunlarınıza odaklanmak önceliğiniz haline gelebilir. Yeni ay zamanı zihnimizin gereğinden fazla enerji harcadığı zamanlardan biridir. Dolayısıyla yaratıcı faaliyetlerde bulunabilirsiniz ve bu etkinliklerden sonra kendinizi normalde hissetmeyeceğiniz kadar yorgun hissedebilirsiniz. Fikirlerinizin değer görmediğini hissedip yakınlarınıza öfkelenebilirsiniz ancak bunun nedenin zihinsel yoğunluğunuz ve yorgunluğunuz olduğunun bilincinde olmanız önemli.

16 Mart- 4 Nisan arası Merkür burcunuzda yolculuk ederken sizi zorlayabilir. Yakınınızdaki insanların güvenilir olduğundan emin olun. İstenmeyen sözler işitebilirsiniz.14 Mayıs- 28 Temmuz arası ise Jüpiter burcunuzda seyahat edecek ve size bereketiyle birlikte gelecek. Kapalı kapılar ardına dek açılacak ve yıllardır emek verdiğiniz projelerinizin sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Tepeden tırnağa şifalanacağınız bir dönem olacak. Eğer terapi görüyorsanız harika keşiflerde bulunabilirsiniz, yurtdışı ile ilgili planlarınız varsa bunları gerçekleştirebilmek için somut adımlar atabilirsiniz. Kontrolünüzün dışında gerçekleşen olaylar için tasalanmamınız gerektiğini öğreneceğiniz, kişisel farkındalıklarınız artacağı bir zaman dilimi olacak.

Sözün özü, 2021 yılı değişeceğiniz, dönüşeceğiniz, verdiğiniz emeklerin somut karşılıklarını görmeye başlayacağınız, size kendinizle ilgili radikal farkındalıklar katacak bir sene olacak sevgili balıklar. 😊

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!