Ana Sayfa STİL + YAŞAMASTROLOJİ Balık Burcu ile Uyumlu Bitkiler

Balık Burcu ile Uyumlu Bitkiler

yazan Hypnoskop

Şifacı, Mistik, Hayalperest

Balık burcunun yönetici gezegeni olan Neptün; bedenimizdeki epifiz, hipofiz ve hipotalamus bezlerini, limbik sistemi (duyguların merkezi), algıyı, böbrekleri ve üriner sistemi yönetir.

Balık burcu otları ve onu yöneten gezegen Neptün, şifacı, psişik, mistik ve sanatçı yanımıza seslenir. Zihnimizin psişik ve yaratıcı güçlerine derinden bağlanan parçamızı etkiler. Balık burcunun hükümdarı Neptün;  fantezi, görü, illüzyon, hayal gücü ve sezgi deneyimi aracılığıyla yaratıcılığımızın, algımızın ve ilhamımızın arketipik temsilcisidir.

Genellikle Neptün’e atfedilen otlar ve bitkiler, rüya görmek için kullanılan güçlü müttefiklerdir.  Neptün bitkilerinin ortak özelliği, uzay ve zaman arasındaki sınırları çözüp, içimizdeki gizli sistemleri ortaya çıkarıp, daha yüksek ve daha düşük bilinç seviyelerini açmaya yardımcı olmalarıdır. Uyanık zihnimiz tarafından normalde erişilebilir olmayan derinlikteki bilinç seviyelerine kapı açmalarıyla da ünlüdürler.

İşte yaratıcı-mistik zihni daha da derinleştirmeye yardımcı olan otlar ve bazı bitkiler:

BOBINSANA: Kalbi uyandırmak ve iyileştirmek, sezgilerimizi artırmak, boyutlar arasındaki engelleri kaldırmak için şamanik enerji temizliği ayinlerinde, görüleri kristalleştirmek için kullanılır.

ÇARKIFELEK: Canlı rüyalarımızın sağlam müttefiki çarkıfelek, aynı zamanda yıpranmış sinirlerin, stresin, endişenin ve genel gerginliğin iyileştiricisidir. Taç çakrayı açtığı ve zihni daha yüksek frekanslara uyumladığı bilinmektedir.

KAVA KAVA: Vanuatu ve diğer Pasifik adalarının geleneksel halkları, ruhlarla ve tanrılarla kaynaşmak amacıyla, keyif verici bir içecek hazırlamak için kullandıkları bitkidir.

MİSK OTU: Enerji temizleme, duman temizleme (limpias), kehanet, rüya çalışması ve daha fazlası için dünya çapında birçok gelenekte kullanılan klasik bir ottur.

LOTUS + NİLÜFER: Her ikisi de oldukça saygı duyulan mistik bitkilerdir. Lotus ve nilüfer, ayinlerde, kehanet ve rüya çalışmalarında kullanılan kutsal çiçeklerdir.

CLEA ZACATECHICHI: Üçüncü gözün işlevini keskinleştirmek + rüyaları hatırlamaya yardımcı olmak için kullanılan oldukça acı ve mistik bir bitkidir.

HAŞHAŞ: Uzay ve zamanın çözülmesini kolaylaştıran haşhaş, eski çağlarda güçlü bir kas-iskelet sistemi gevşeticisi olarak da kullanılırdı.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!