Ana Sayfa STİL + YAŞAMİLHAM Biz Kadınların -Gerçekten- Hoşuna Gidecek Son Dakika Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Biz Kadınların -Gerçekten- Hoşuna Gidecek Son Dakika Sevgililer Günü Hediye Önerileri

yazan Selen Hacıoğlu

14 Şubat gününün, “Sevgililer Günü” olarak kutlanmasının tarihi 3. yüzyıla dayanıyor. Roma imparatoru II. Claudius yayınladığı bir fermanla, ordusunu güçlendirmek için bekâr erkeklerin evlenmesini yasaklamıştır. Rivayete göre, bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine gizli nikâhlar düzenleyerek âşık gençleri evlendirmeye devam etmiştir. İhanetinin karşılığını canıyla ödeyen Aziz Valentine, 14 Şubat 269 ‘da yakılarak idam edilir. Âşıkları kavuşturmak için hayatını feda eden rahibin ölüm günü, bütün çiftlere ve sevgiye adanır.

Cupid ve Psyche, Auguste Rodin – Camille Claudel
1905 – Musée Rodin

Önceleri 14 Şubat’ta, sevgililer birbirlerine kart atarak bu özel günü kutlamışlardır. Daha sonraları ise bu gelenek yerini ufak hediyeler vermeye bırakmıştır. Günümüzde de aşkınızın derinliğini, yaşam boyu sürecek olan bağınızı özenle seçtiğiniz hediyelerle gösterebilirsiniz. Bu özel ve anlamlı günde unutulmaz bir iz bırakmak isterseniz, vereceğimiz tüyolardan yararlanarak sevgilinizin tarzına uygun bir hediye seçerek aşkınızı taçlandırabilirsiniz. 

Takı, her zaman harika bir seçimdir. Eğer takı takmaktan hoşlanan bir partneriniz varsa kendinize öncelikle daha sade ve zarif tasarımları mı yoksa daha renkli ihtişamlı parçaları mı tercih eder diye sorarak rotanızı oluşturabilirsiniz. Bohem bir stil sahibiyse boncuklar ve renkli taşlar hoşuna gidebilir; fakat daha zamansız parçalara ve materyalin kalitesine önem veriyorsa bir kuyumcuya uğramanız daha şık olacaktır. Aynı zamanda yaşınız, partnerinizin yaşı, konumunuz, ayırabileceğiniz bütçeyi de düşünerek hareket etmeniz mantıklı olur. Elbette eğer öğrenciyseniz ve kız arkadaşınız için hediye seçmeye çalışıyorsanız pahalı takılara yönelemeyebilirsiniz. Güzel bir ajanda, şık bir kupa ve taze çiçekler sizin için harika olabilir. Aynı şekilde gelirinizin ve harcamalarınızın çok altında kalan bir hediye de partnerinizin kendisini değersiz hissetmesine neden olabilir. Hediyenin asıl amacı altında yatan duyguya aracılık etmektir: “Benim için işte bu kadar değerlisin” diyebilmek, ister el emeğiyle ister satın alacağınız kıymetli bir parçayla.

Aşkınızın ebediyen süreceğini simgeleyecek bir modelle sevgilinizin kalbini yeniden fethedebilirsiniz. Sonsuz bağın evrensel simgesi olmasının yanı sıra özel birine duyduğunuz derin sevginin ifadesi olarak da, sonsuzluk sembolü bulunan kolyeler veya bileklikler aşkınızı göstermenin en anlamlı yollarından biri olacaktır. 

Sarılmayı anımsatan düğüm figürlü aksesuarları da tercih edebilirsiniz elbette. Bu sembolün temelinde de, birlikteliği ve romantizmi onurlandırmak yer alıyor. 

Eski zamanlarda, ince bir zincir ile boyuna takılan alyans görselinden esinlenerek tasarlanan iç içe geçmiş halka modelleri, yıllardır markalar tarafından en çok tercih edilen birliktelik sembollerinden biri. İpli bilekliklerde, kolyelerde, deri ve kristalle bezenmiş birçok takıda karşımıza çıkan bu sembol, karşı tarafa geçirmek istediğiniz hissi fazlasıyla verecektir.

Hatta eğer hayatınızdaki kişinin doğru kişi olduğuna eminseniz, 14 Şubat, evlenme teklifi etmek için harika bir gündür. Bu teklif için alacağınız hediyenin ne olduğunu söylememize sanıyoruz gerek yok;))

Takı takmaktan hoşlanmayan sadeliği seven bir partneriniz varsa şık bir saat, günden geceye her dakikayı sizi anarak geçireceği, romantik bir hediye seçeneği olacaktır.

Özel birine seni seviyorum demenin şirin yollarından biri de kristal dekorasyon objeleri. Konsepte özel tasarlanmış ya da kişiselleştirilebilen seçeneklerle hazırlanan çikolata kutuları da artık çok popüler. 

Eğer sevgiliniz bitkilere düşkünse, evinin aydınlık bir köşesinde sergileyebileceği unutmabeni çiçeği de düşünceli bir hediye olacaktır. Ya da tercih edeceğiniz şık bir seçkiyle hazırlanmış çiçek buketinin yanında, elinde tuttuğu kalple gözlerine bakan bir ayıcığa kim hayır diyebilir ki . 

Evde vakit geçirmekten hoşlanan bir sevgiliniz varsa evinin dekorasyonuna uygun, görkemli bir ortam oluşturabileceğiniz şık ve ışıltılı mumlarla, romantizminizi taçlandırabileceğiniz göz alıcı şarap kadehlerini de tercih edebilirsiniz.

Sevgiliniz gastronomiye meraklıysa bu sevgililer gününde ellerinizle hazırlayabileceğiniz bir pasta ile kalbindeki minik notalara dokunabilirsiniz. Hatta birlikte bu özel güne unutulmaz anılar ekleyeceğiniz, bu haftaya özel seçilmiş bir mutfak sanatları workshop programı hediye edebilirsiniz. 

Kişisel bakımına önem veren bir partneriniz varsa pembenin, sarının ve nar çiçeği tonlarının trend olduğu bu sezon hem gündüz rahatlığında hem gece şıklığında rahatça kullanabileceği kozmetik ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

Parlak renklerin, geometrik desenlerin ön planda olduğu bu yılda şık bir fular ile sevdiğinizin boynunda kendinizi hatırlatabilirsiniz . 

Unutmayın Sevgililer günü hediyeniz ne olursa olsun, aşkınız maddi olarak ölçülemeyecek kadar değerli! Önemli olan sevgilinize olan hislerinizi en içten biçimde ifade edebilmeniz . 

Aşkınız daim olsun!

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!