Ana Sayfa GÜNCEL Hollywood’dan İlham Alabileceğiniz Bob Saç Kesim Modelleri

Hollywood’dan İlham Alabileceğiniz Bob Saç Kesim Modelleri

yazan Hypnoskop

Hazır Bob kesimi yeniden trend olmaya başlamışken, kuaförünüze yapacağınız bir sonraki ziyaretinizde sizlere ilham olması adına, sinema tarihine damgasını vurmuş Bob modellerini sizler için derledik.

Coco Chanel, Josephine Baker ve Edith Piaf ile çalışan Polonyalı kuaför Antoni Cierplikowski, 1909’da Paris’teki ünlü kuaför salonu Antoine de Paris’te, Jeanne d’Arc portrelerinden ilham alarak Bob stilini geliştirdi. Söylenceye göre, Yüzyıl savaşları boyunca İngiltere’ye karşı Fransa’yı azimle savunan Jeanne d’Arc hem pratik olduğu hem de tespit edilmekten kaçınmak adına, saçlarını çenesi hizasında kesmişti. Paris sosyetesi, Antoni Cierplikowski’nin geliştirdiği bu kask benzeri kesimi hızla benimsedi. Ancak nihayetinde Bob saç kesimini Caz Çağı’nın kalıcı bir sembolü haline getirense, Hollywood oldu. Liza Minnelli’den Uma Thurman’a kadar pek çok oyuncunun unutulmaz karakterlere can verirken kullandığı model, kolay ve çabasız bir şıklığın garantisi.

  • Grace Kelly- High Society- 1956

Görünüşe göre Grace Kelly hayatı boyunca tek bir kötü saç günü geçirmemişe benziyor. Dürüst olmak gerekirse, yer aldığı filmlerdeki görünüşlerinin büyük çoğunluğu listemizde rahatlıkla yer alabilirdi. Ancak High Society, Bob kesimi açısından tartışmasız olağanüstü.

Grace Kelly
  • Nancy Kwan – The Wild Affair- 1963

1963’te Vidal Sassoon tarafından kesilen Hollywood yıldızı Nancy Kwan’ın The Wild Affair filmindeki Bob modeli, altmışların hareketli Londra’sında inanılmaz popüler geldi. Hatta British Vogue Nancy Kwan’nın Bob kesimi hakkında özel bir baş makale yayınladı.

Nancy Kwan
  • Liza Minnelli- Cabaret- 1972

Bob Fosse yönetmenliğindeki Cabaret filminde, Sally Bowles isimli kabare dansçısı ve şarkıcısı rolündeki Liza Minnelli yalnızca efsane sesiyle değil harika tarzıyla ve özellikle saç kesimiyle insanları kendisine hayran bırakıyor.

Liza Minelli
  • Nastassja Kinski – Paris, Texas- 1984

Jane Henderson’ın fuşya tiftikli elbisesi tüm ilgiyi çekebilir, ancak Nastassja Kinski’nin kıvrımlı ortadan ikiye ayrılmış Bob’u da övgüyü hak ediyor.

  • Uma Thurman- Pulp Fiction- 1994

Pulp Fiction’da Uma Thurman’ın doğal havasının yadsınamayacak kanıtıdır ki, milyonlarca küsur Pinterest panosuna tutturulmuş olmasına rağmen, Bob modelinin hala imrenilecek kadar taze ve şık görünmesi.

Uma Thurman
  • Gwyneth Paltrow- The Royal Tenenbaums- 2002

Bu hayatta emin olduğumuz yegâne gerçek, Margot Tenenbaum’un modasının asla geçmeyecek oluşu. Wes Anderson’ın ünlü filmi The Royal Tenenbaums yorumunun da içinde bulunduğu, Wes Anderson sinemasını ve estetiğini incelediğimiz yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.

Gwyneth Paltrow

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!