Ana Sayfa STİL + YAŞAMEĞLENCE İlişkiler Hakkında Eğlenceli Bir Romantik Komedi: Konu Aşk Olunca Erkek Gibi Mi Düşünmeli?

İlişkiler Hakkında Eğlenceli Bir Romantik Komedi: Konu Aşk Olunca Erkek Gibi Mi Düşünmeli?

yazan Hypnoskop

Tam da Netflix’te artık hoşuma gidecek keyifli bir romantik film/dizi kalmadı diye düşünürken -çünkü tabii ki Gilmore Girls, Sex and The City, Bridget Jones’un Günlüğü artık kaçıncı tekrar izlendi bilmiyorum- karşıma çıktı: “Think Like A Man”. Türkçe’ye “Erkek Aklı” diye çevrilmiş. Şöyle bir bakayım derken oyuncu kadrosunun neredeyse tamamının zenci olduğunu görünce (bu sözcüğü kullanmaktan asla çekinmiyorum; çünkü kültürel olarak bizde kesinlikle negatif bir anlam içermez, ne argo, ne de hakarettir) bayıldım; neredeyse izlediğimiz tüm ana akım Amerikan fimlerinde beyazlar ezici çoğunluk olduğu için hemen heyecanla filmi oynatmaya başladım.

Konu çok eğlenceli, karakterler içimizden; her birimizin hayatından, ilişkilerinden bir kesit var. Film aslında Amerikalı sunucu, oyuncu, yazar Steve Harvey’nin “Kadın Gibi Davran, Erkek Gibi Düşün” kitabından esinlenilmiş ve kadınların erkeklerle ilişkilerinde yaşadıkları en klişe problemleri filmdeki karakterler üzerinden işlemiş.


Standard bir romantik komedi. Filmi olumsuz eleştirenlerin en büyük eleştirisi bu. Sanırım benim hoşuma gitmesinin de en büyük nedeni bu 🙂 Keşke 90’lar ve 2000’lerde daha çok romantik komedi çekilseymiş, şimdikilerde o tat yok!

Film şu dört çiftin hikayesini eş zamanlı anlatıyor ve tüm bu hikayeler bir noktada kesişiyor:

“Annesinin Oğlu” ve “Bekâr Anne”

“Bağlanma Problemi Olan Çocuk” ve “Yüzüğü Bekleyen Kız”

“Hayalperest” ve “Kendinin Erkeği Olan Kadın”

“Çapkın” ve “90 Gün Kuralı Olan Kadın”

Tanıdık geldi mi? 🙂

İşte bu harika 4 kadın bir şekilde Harvey’nin kitabından haberdar olur, çıkmaya başladıkları erkeklerin kitaptaki tariflerini bulur ve oyunu Harvey’nin kuralına göre oynamaya karar verirler.

Eğer siz de ilişkilerin ufak stratejik dokunuşlarla hayat bulduğuna inananlardansanız, bu karantina günlerinde bu eğlenceli filme göz atın derim. Birkaç taktik kimseyi üzmez 🙂

Filmi izlerken fark ettiğim bir başka şey de zenci oyuncuları izlerken algımın nasıl da değiştiği oldu. Bir şekilde o kadar hoş ve güzeller ki daha sonra izlediğim beyaz oyuncular, nasıl desem, formlarından düşmüş göründü gözüme.

Bonus: 2012’de çekilen bu filmin 2014 yılında devamı çekilmiş. Adı “Think Like A Man Too”. Haftasonunun filmi belli oldu!

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!