Ana Sayfa STİL + YAŞAMASTROLOJİ Koç Burcu Genel Özellikleri + 2021’in Geri Kalanında Sizleri Neler Bekliyor? (21 Mart – 19 Nisan)

Koç Burcu Genel Özellikleri + 2021’in Geri Kalanında Sizleri Neler Bekliyor? (21 Mart – 19 Nisan)

yazan Hypnoskop

Koç burcu denilince akla, sürünün lideri geliyorsa bilin ki bunun nedeni yalnızca yönetici gezegenlerinin Mars olması değil aynı zamanda Zodyak’ı açan, astroloji çarkını döndüren burç olmalarıdır. Roma mitolojisinde savaş tanrısı olan Mars’ın tüm gücünü gökyüzünde sırtlanan kızıl gezegen, Koç burçlarına arzu ettikleri komuta etme yetisini bahşeder. Ateş grubunun ilk temsilcisi olan Koç burçları hiper-aktif sayılabilecek kadar dinamik, sözü pek, cesur ve tabiri caizse tam anlamıyla ateş parçasıdırlar, kıps 😊.

Her zamanki gibi genellemelerden kaçınmak isteyen bir genel özellikler yazısı kaleme almak istediğimiz için; Koç burçlarına yakıştırılan benmerkezci, asabi yönetici algısını esnetmek niyetindeyiz. Bir komutan edasında etrafındakileri yönlendiren Koçların, arzuları ve hedefleri sadece kendi çıkarlarını gözetmez. Beraberce yükselmeye, birlikten doğacak kuvvetin kendilerini ve sevdiklerini daha da güçlendireceğine inanırlar. Bu nedenle zaten harika birer liderdirler. Asabiyete gelirsek… Her ateş grubu burçta olduğu gibi o da pire için yorgan yakma aktivitesini gerçekleştirmekten çekinmez. Ama onun öfkesi saman alevi gibidir. Geçmişi ardında bırakmayı bilir. Kin tutmanın baş ağrısını hiç çekemez ki bedende temsil ettikleri yer de baştır.

Astrologlar her burcun kendisinden önce gelenlerden pek çok şey öğrenerek geliştiğine inanır. Ancak Zodyak’ın ilk burcu olmaları ve üstüne üstlük bir de ateş elementini muazzam bir şekilde temsil ediyor olmalarından dolayı Koç burçları, yalnızca kendi deneyimlerinden öğrenirler. İstediğiniz kadar onlara tavsiye vermeye çalışın, eğer bir Koç burcu kendi deneyimlemediyse; yanacağını bile bile elini ateşe uzatır, dersini alır ve bir daha asla aynı hatayı yapmaz. Hayatı inanılmaz pozitif bir tutumla tecrübe ederler. Düşe kalka ilerledikleri harikalarla dolu yolculuklarını izlemek, onların bitmek tükenmek bilmeyen enerjilerine kapılmak, dostları için olağanüstü bir deneyimdir.

Koç Burcuna minik tavsiyeler: Biliyoruz bir takım sonu gelmeyen bürokrasilerden inanılmaz sıkılıyorsunuz. Bir iş olsun ve hemen, şimdi olsun istiyorsunuz. Ne istiyorsanız onu gerçekleştirebilecek enerjiniz varken çabucak yapmak ve bir sonraki hedefe ilerlemek, asla durmak istemiyorsunuz. Sevgili Koçlar, lütfen bir soluk alın. Yeterince zamanınız var, inanın bize. Arzu ettiğiniz, dilediğiniz her ne ise onu gerçekleştirebilecek zamanınız da imkânınız da var. Sıkılıp yarıda bıraktığınız projelerinizin sonunu görebilmek için aceleci tabiatınızı biraz olsun dizginleyebilirseniz, hiç kimsenin altından kalkamayacağı işleri öylesine zarafetle gerçekleştirebilirsiniz ki! İstedikleriniz uğruna her adımda kendinize nefes alacak alan yaratarak çalışırsanız, inanın bize akıllara durgunluk verecek başarılar sizin olacak.

Koç Burcu bir çocuğunuz varsa: Hareketli afacan Koç burcu çocukları ebeveynlerini epeyce yorabilir. Zeki, eğlenceli ve meraklı Koç çocuklarının adeta şeytan tüyü vardır. Enerjilerini atmaları ve doğalarından gelen liderlik yeteneklerini geliştirmeleri için fiziksel aktivitelere yönlendirilebilirler. Sporun her türünde kendilerini ortaya koyacak bu korkusuz çocukların; sabırsız ve aceleci hallerini yönetebilmeleri için başarılı sonuçlar alabilecekleri, grup halinde veya bireysel olarak yapılan sporlara yazdırabilirsiniz.

Koç Burcu bir sevgiliniz varsa: Daha öğle arası gelmeden tüm günün işini bitiren, bir de üstüne yeni projelerini kafalarında şekillendirmeye başlayan Koçlar, zamana çok kıymet verirler. Eğer samimi ve dürüst değilseniz, ne kadar tutkulu olsanız da sizinle zamanlarını kaybetmeyecek, yeni maceralara yelken açacaklardır. Yalandan, belirsizliklerden, dolambaçlı karmaşık yollardan, önlerini görememekten hiç hoşlanmazlar. Düşündüğünü olduğu gibi söyler ve hissettiklerini herhangi bir kılıfa sokmadan ifade ederler. Meydan okunulmasından ve rekabetten hoşlansalar da kandırılmaya gelmezler. Eğer oyalandıklarını hissederlerse, kimi zaman can yakıcı olan dürüstlükleri devreye girer ve uzatmaları oynamazlar. Âşık olduklarında, sizi yüksek tempolu hayatlarına almayı kabul etmişler demektir. Ayak uydursanız iyi edersiniz çünkü sert görünseler de her ateş grubu gibi, içinde bulundukları ortamı seksüel enerjileriyle elektriklendirirler. Bu muazzam ateş grubu temsilcisinin ilgi odağı olmak, tahayyül edemeyeceğiniz hazları peşinde getirecektir.

Peki, yılın geri kalanında Koç ve Yükselen Koçları Neler Bekliyor?

20 Mart’ta Güneş Koç burcuna geçiş yapacak ve bir ay boyunca burcunuzda seyahat edecek. Önünüzdeki bu bir aylık süreç yeni başlangıçlar, girişimler yapmak için oldukça önemli bir zaman. Kendinizi, arzularınızı, hedeflerinizi, düşüncelerinizi daha net bir şekilde ortaya koyabileceksiniz. Kişisel yeteneklerinizi kolaylıkla sergileyebileceğiniz bir aylık keyifli bir dönem sizleri bekliyor. Birden fazla yeni projeye başlamak için gerekli motivasyonu rahatlıkla bulacaksınız. Kış uykusundan uyanacak, ölü toprağını üstünüzden silkeleyecek ve baharı tazelenmiş bir şekilde karşılayacaksınız.

21 Mart’ta Venüs, Koç burcuna geçiş yapacak ve 14 Nisana kadar burcunuzda seyir halinde olacak. Demedi demeyin, aşk kapınızı çalacak. Dış görünüşünüzle oynamak, yeni tarzlar denemek, saç modelinizi değiştirmek ve hatta estetik bir müdahale yaptırmak istiyorsanız onun için de uygun bir zaman olacak. İçinizin kıpır kıpır olacağı, tozpembe gözlüklerinizi çıkarmak istemeyeceğiniz harika bir dönemde olacaksınız.

28 Mart’ta, Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay size yeni birliktelikler, ortaklıklar ve ciddi ilişkiler getirecek. Düğün hazırlıkları bile yapmaya başlayabilirsiniz. Bazılarınız ise önemli iş anlaşmaları imzalayabilir, güçlü ortaklarla sizi tatmin edecek projelere girişebilirsiniz.

 4-19 Nisan arası Merkür burcunuzda yolculuk ederken sizde; her türlü bilgi, iletişim, sözleşme konularında Merkür tarafından desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Merkür sizi daha çok okumaya, araştırmaya yönlendirebilir. 12 Nisan’da ise burcunuzda Venüs etkisinde bir yeni ay meydana gelecek. Bu yeni ay size kariyer alanında fırsatlar getirebilir, değişim rüzgârları esebilir. Güç savaşlarından kaçınmanın akıllıca olacağı bu dönemde sakinliğinizi korumanızı tavsiye ediyoruz.

14 Mayıs- 28 Temmuz arası Jüpiter Balık burcunda olacak. Fiziksel ve zihinsel olarak şifa bulacağınız bir dönemin habercisi bu. 26 Mayıs’ta Yay burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması; uluslararası işlerin kapısını açabilir, medya, yayıncılık, pazarlama, satış, reklam ile ilgili konuları gündeminize taşıyabilir. Hayatınızın gidişatını değiştirecek kritik gelişmeler meydana gelebilir.

10 Haziran’da Merkür etkisinde gerçekleşecek güneş tutulması, beklenmedik sürprizlerle dolu bir seyahatin habercisi olabilir. Aman bavulunuza dikkat edin, bizden söylemesi.

16 Ağustos-11 Eylül zaman diliminde Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle, aşkın peşine düşeceksiniz. Küslüklerin bittiği, anlaşmazlıkların ortadan kalkacağı bir dönem olacak. Sizi gelecekte tatmin edecek ortaklıkların sağlamlaştığı, ikili ilişkilerin güzel bir kıvam aldığı mucizelerle dolu bir dönem bu.

Dikkat edin, 20 Ekim’de burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay Mars etkisinde! Sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gereken bir dönem olacak. İlişki yönetimi konusunda da tedbirli davranmanız gerekebilir. Köprüleri yakıp yıkmadan, sakince sorunlarınızı çözmeye çalışın.

Endişelenmeyin, 2021 senesinin sonuna doğru kısmetiniz iyice artacak. 19 Kasım’da gerçekleşecek olan ay tutulması size bolca kazanç getirecek. 4 Aralık’taki Merkür etkisindeki güneş tutulması ise ticaret, pazarlama, reklam alanlarından fırsatları önünüze serecek. 29 Aralık’ta Jüpiter yeniden Balık burcuna geçerken de size bolca şans ve şifa bahşedecek.

Sözün özü, her anlamda kazançlı ve sürprizle dolu bir yıl sizi bekliyor sevgili koçlar. Enerjiniz daim olsun!

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!