Ana Sayfa GÜZELLİK + BAKIM Sağlıkla Işıldayan Bir Yüz İçin Makyajsız Makyaj Görünümü

Sağlıkla Işıldayan Bir Yüz İçin Makyajsız Makyaj Görünümü

yazan Hypnoskop

Los Angeles merkezli makyaj sanatçısı Jillian Dempsey, ister Gwyneth Paltrow, Julia Roberts ve Kristen Stewart gibi müşterileriyle çalışıyor, isterse sadece kendi yüzünü biraz canlandırıyor olsun, işleri biraz farklılaştırmaya inanıyor. “Yanak rengi, göz pigmenti, göz kalemi – her ne sürüyorsanız ovalayın ve dağıtın” diyor ve ekliyor: “Kesinlikle mükemmel yapılmış bir makyajla görünmek istemiyorum.”

“Undone” (tamamlanmamış, salaş) görünmekte bir usta olan Jillian (onu her zaman bol dökümlü kazaklar, üzerine oturan bir kot pantolon, dağınık sarı saçları ve bir yığın altın bilezikle görebilirsiniz), kendisini ünlü eden “çabasız makyaj”ın anahtarının taze, enerjik bir cilt ve doğaçlama bir yaklaşım olduğunu söylüyor. “Mesela bir süredir yüzünüzde kalmış gibi görünen bir göz makyajını her zaman çok çekici yapan bir şey vardır” diyor.

Jillian’ın kolay, yüz hatlarını belirginleştiren, tüm cilt tipleri üzerinde uygulanabilir rutini yalnızca birkaç dakikanızı alıyor, sizi harika hissettiriyor ve sizi kendinizin en sağlıklı, en dinlenmiş haliniz gibi gösteriyor.

İşte adım adım Makyajsız Makyaj için ipuçları:

NEMLENDİRİCİ HER ŞEYDİR

Jillian; kuru, karma ve hatta yağlı veya lekeye eğilimli olsanız da tüm cilt tiplerinin nemlendiriciye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Hatta cildiniz yağlıysa nemlendirme, aşırı yağ üretimini hafifletmeye yardımcı olabilir. “Kolayca emilen ve cildi gerçekten besleyen temiz ve zengin içerikli kremleri seviyorum” diyor. Cildi dolgunlaştıran, sıkılaştırıcı botaniklerle dolu olan ürünler, cildin saniyeler içinde daha esnek görünmesini ve hissetmesini sağlamak için bitki bazlı seramidler ve skualen ile formüle edilmiş içerikler hem cildinizi makyaj için hazırlar hem de uzun vadede daha iyi görünmesini sağlar. “Kremi alın, elinizde pürüzsüzleştirin, yüzünüze ve boynunuza uygulayın, sonra işini yapması için bir dakika verin,” diyor. Biraz emilme süresi tanımak -bu sırada kıyafetinizi seçebilir veya dişlerinizi fırçalayabilirsiniz- cildin kremin büyüsünün çalışması için zaman kazandırır.”

Kiehl’s Ultra Facial Cream
Kiehl’s

HARİKA BİR GECE UYKUSUNU TAKLİT ET – UYUYAMAMIŞ BİLE OLSAN

Jillian, “Müşterilerimden duyduğum en yaygın şikayet, göz çevresi ile ilgili” diyor. “Göz kremi makyajın sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi için anahtar nokta” diyor. “İhtiyacınız olan sadece bir nohut kadar krem, bunu gözünüze paylaştırıp uygulayın.”

“Eğer siz de benim gibi hassassanız parfümsüz ve organik bir krem seçtiğinizden emin olun” diye de ekliyor.

Clinique Pep-start Eye Cream
Clinique

MASAJ İLE CİLDİNİZİ UYANDIRIN

 “Bir açılış veya davetten önce, herkes kırmızı halıda yürümeye hazır bir yüzle karşıma gelmez, insanlar can sıkıcı bir gece geçirmiş veya akşam için stresli olabilirler.”

“Bir yüz masaj aletini, sıkılaşma ve toparlama etkisini elde etmek için, yukarı doğru hareketlerle yüzünüzün üzerinde gezdirin – amacınız yer çekiminin ters davranmak. Gözlerin altındaki küçük şişlik ve kırışıklıkların üzerinden geçmek de onları yumuşatır. Yüzünüzdeki farkı hemen görürsünüz.” “Aynı zamanda basit bir yüz masajı bile yüzdeki gerginliği gidermeye de yardımcı oluyor, bu yüzden de siz bunu yaparken çok iyi hissediyorsunuz.”

Eğer zamanınız varsa elinizdeki masaj aletini boynunuzda da gezdirmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın makyajsız makyajın sırrı harika bir cilt demiştik!

Jillian Dempsey Gold Sculpting Bar
Jillian Dempsey

FRAMBUAZ TONLARI HARİKADIR

Jillian, “Tamamen ten rengi tonlarında görünmek istemediğinizde göz kapakları ve yanaklarda aynı tonda hafif bir dokunuş güzeldir” diyor. Bu görünüş için krem veya jel formatta bir pigmente ihtiyacınız var ki parmaklarınızla gereken dokunuşu yapabilesiniz. “Mükemmel uygulanmadığında renk daha iyi görünür. En sevdiğim renklerden biri Ruby‘dir, yarı saydam yapıda bir dut kırmızısı bu iş için mükemmeldir. Ruby bu kültün en sevdiği renk haline geldi” diyor.

Jillian Dempsey Lid Tint
Jillian Dempsey

GÖZ KALEMİ ONUNLA “YAŞANINCA” GÜZEL GÖRÜNÜR

Tüm bunlar zaten sizi makyajsızken harika gösterecek; fakat Jillian biraz daha fazlasını yapma ihtiyacı hissettiğinde, kahverengi göz kalemine yönelir. “Üst ve alt kirpik çizgileri boyunca yumuşak-kahverengi bir sürme yapıyorum, sonra onu alt kirpik çizgisine bulaştırıyorum” diyor. Göz kalemine gelince “Gün boyu oradan oraya koşuştururken onu biraz dağıttım” – “her zaman bu görüntünün peşindeyim” diye ekliyor.

Golden Rose Smokey Effect Eye Pencil
Golden Rose

(Kaynak: Goop)

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!