Ana Sayfa GÜNCEL Nasıl Bir Eski Sevgilisin?

Nasıl Bir Eski Sevgilisin?

yazan Hypnoskop

Ayrılıklar, üzüntüden kabullenmeye ve hatta bazı durumlarda rahatlama hissine kadar birçok karışık duyguyu beraberinde getirir. Bir ilişkinin sonu, aslında düşünmek ve kendi içimize dönüp ruhsal ihtiyaçlarınızı karşılamak için harika bir zamandır. Ayrılığı nasıl algıladığınız, aynı zamanda nasıl bir eski sevgiliye dönüşeceğinize de zemin hazırlayacaktır. Kin tutar mısınız? Geçmişi, kırgınlıkları arkanızda bırakıp arkadaş kalabilecek misiniz? Sıklıkla rastlanan eski sevgili türlerini sizin için derledik. Hangisinin size uygun olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin 😊.

Arkadaş

Karşılıklı anlaşarak ilişkinize son verme kararı aldıysanız, eski sevgilinizle arkadaş bile kalabilirsiniz. Belki ikiniz de ilişkinizin artık tatmin edici olmadığına, birbirinizi ve dostluğunuzu tüketmeden yolları ayırmanızın mantıklı olduğuna karar vermiş olabilirsiniz. Böylelikle romantik ilişkinizi arkanızda bırakırken, arkadaşlığınızı yeniden inşa edebilmek için çaba gösterebilirsiniz. Belki de yürütemediğiniz ilişkiniz, gıpta edilecek bir dostluğa dönüşecektir. Tabii hayatlarınızda bundan rahatsız olacak yeni partnerleriniz olmadığı müddetçe.

Hayalet

Herkes bir ilişkinin sonunu farklı şekilde algılar. Siz ilişkiniz biterken, tamamen ortadan kaybolmayı daha uygun görenlerden olabilirsiniz. Belki eski sevgiliniz beklediğinizden daha hızlı hayatına devam etti ya da sizin şimdiden aklınızda başka birisi var… “Gözden ırak olan, gönülden de ırak olur” fikrine daha yakın hissediyor, herkes için en iyisinin bu olacağını düşünüyorsunuz. Haklı olabilirsiniz. Bazen en doğrusu herkesin temiz bir sayfa açarak kendi yolunda yürümeye devam etmesidir. Eski ilişkinize dair defteri temiz ve hızlı bir şekilde kapatarak; belki de hayatın sizin için hazırladığı sürprizleri daha fazla kapıda bekletmeden içeri buyur edebilirsiniz.

Aşırı Düşünen

Kendinizi kafanızın içinde eski konuşmaları ve tartışmaları sürekli tekrarlarken mi buluyorsunuz? Sizin veya eski sevgilinizin daha iyi yapabileceği şeyleri düşünürken uykularınız mı kaçıyor? Ah keşke şöyle cevap verseydim derken içiniz içinizi mi yiyor? Eğer durum böyleyse siz aşırı düşünen biri olabilirsiniz. Herkes bunları düşünmez mi diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Cevap: Hayır. Hatta belki eski sevgiliniz bile tüm bu sorgulamalardan yorulmuş olabilir. Biliyoruz kolay değil; ama hayatınıza devam etmenin en önemli kısmı, ayrılığı kabullenmektir. Elbette ki dersler çıkaracağız, aynı hataları yeniden yapmayayı öğreneceğiz. Ama bir noktada önümüze bakmak zorundayız. Devamlı geçmişe dair hayıflanıp kafa yoruyorsanız, asla ilerleyemeyebilirsiniz. Aylarca veya yıllarca “olabilirdi, yapabilirdi, keşke şöyle olsaydı”lar içinde ruhunuzu daraltmak yerine sizin için doğru olanın sizi bulacağına inanın ve kendi iç huzurunuz için geçmişin tartışmalarını ait olduğu yerde, geçmişte bırakın.

Ders Alan

İki kişi yaşadıkları ilişkiyi asla aynı şekilde deneyimlemeyecektir ve bu ayrılık için de geçerlidir. Muhtemelen yaşadığınız ilişkiden önemli dersler aldınız ve öğrendikleriniz sizi gelecek ilişkinize hazırlayacak. Büyük ihtimalle her şeyi bir öğrenme deneyimi olarak görmeye çalışıyorsunuz ve geriye dönüp baktığınızda, eski sevgilinizin de sizden ileriki ilişkilerine katabileceği kıymetli şeyler öğrendiklerini görebilirsiniz. Eğer biten ilişkinize bu gözle bakıyorsanız, oldukça olgun bir bakış açınız olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte her ne hata yapmış olursanız olun, eğer niyetiniz iyiyse, olan biten hata değil yalnızca deneyimsizlikti. Hiçbirimiz birer ilişki uzmanı olarak doğmuyoruz. Umarız eski ilişkilerinizden kendinize dair öğrendiklerinizle yeni ve ışıl ışıl bir geleceğe kucak açarsınız.

Vazgeçmeyen

Kimi zaman, ilişkilerimizin nasıl sonuçlandığına dair pişmanlık hissedebiliriz. Ve bu pişmanlık hissi sizde eski ilişkinizden vazgeçmemeye dair bir inat oluşturabilir. Belki yalnızca birbirinizden uzaklaşmaya ve gerçek hislerinizi idrak edebilmek için başka insanlarla zaman geçirmeye ihtiyacınız var. Belki de bu ilişkinin gerçekten bitme zamanı geldi. Şöyle düşünün, hayatta istediğinizde elde ettiğiniz her şey size gerçekten düşündüğünüz kadar mutluluk verdi mi? Bazen bizi en mutlu eden şeyler; hiç hayal etmediklerimizdir. Bırakın sizin için hayırlısı neyse o olsun, çocukça inat ettiğiniz değil.

Kindar

Kızgın ve kindar bir eski sevgili olmak, sizi her şeyden çok tüketecektir. Acı çekiyor olabilirsiniz ya da eski sevgilinizin hayatında siz olmadan mutlu olmasına dayanamıyor olabilirsiniz; ancak intikam arayan biri kendi olumsuzluklarında boğulmaya mahkumdur. Başkasının çöküşünü dilerken asla mutlu olamayacaksınızdır. Kadim bilgelikten yararlanmakta fayda var. Buddha der ki: “Öfkeye tutunmak, zehri kendimiz içerken karşımızdakinin ölmesini beklemektir.” Acınızı sahiplenin, onu yaşayın ve onunla büyümeyi öğrenin. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın sonundaki linklere göz atabilirsiniz.

Takım Oyuncusu

Takım oyuncusu, başka birine bağımlı olmadan kendi başına hayatını çekip çevirecek kadar güçlü olmadığını düşünen kişidir. Hedeflerinize ulaşmak için sevgilinize ihtiyaç duyduğunuzu hissedebilirsiniz. Belki birinin size sürekli tezahürat etmesine alışkınsınızdır ya da hayatınızda onun sevgisi olmadan sabah yataktan kalkacak gücü bile bulamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz; ancak günün sonunda güvenmeniz gereken tek kişi kendinizsiniz. İlişki içinde olsanız da olmasanız da kendinize inancınız olmadan hiçbir başarıya ulaşamazsınız. Kendinize ihtiyacınız olan saygıyı gösterin ve tek başınıza başarabileceğinize inanın! İlişkiniz size elbette yaşam gücü vermeli; fakat eğer ayrılık kaçınılmazsa sürekli kendinize o kişinin desteğini hatırlatmak yerine kendi kendinize destek olmaya başlayın. Bu daha sağlıklı bir başlangıç noktası olacaktır.  Hem hayatınıza girecek yeni kişiyle birbirinize çok daha fazla destek olmayacağınız ne malum? Bazen konfor alanınızdan vazgeçmek size en büyük ödülü getirecektir, yeter ki kendinize inancınız olsun ve inandığınız bir ilişki içinde olun.

***

Biten ilişkiler bize yalnızca “eski sevgili” sıfatını kazandırmaz; bizleri gelecek ilişkilere de hazırlarlar. Sonu gelen aşkların ardından dönüştüğümüz insanı fark ederek büyümek, gelecekteki deneyimlerinizi daha olumlu hale getirecektir. Unutmamak lazım, yaşadığınız aşka yakışan bir sonla yollarınızı ayırmanız da mümkün. Ne de olsa ayrılık da sevdaya dahildir.

Ayrılık sürecini kolaylaştıracak pratikler için aşağıdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Bir gülümseme pratiği yapmak ister misiniz?

Belki ilişkilere dair eğlenceli bir romantik komedi sana iyi gelir!

Meditasyona başlamak her zaman iyi bir fikir!

Ya da bizle hayali bir Hindistan seyahatine çıkabilirsin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!