Ana Sayfa SAĞLIK + MUTLULUKİLİŞKİLER Sevgililer Gününde Önce Kendinizi Sevin!

Sevgililer Gününde Önce Kendinizi Sevin!

yazan Hypnoskop

İster bir ilişki içinde olun ister bu ara ilişki maratonuna ara vermiş olun, kişinin en kıymetli yol arkadaşı kendi benliği. Sevgililer Günü sevgiyi kutlayan bir günse, o zaman bugünü önce kendimize adamalıyız; çünkü kendini sevmek -ki belki de sevgilerin anlaşılması en zor olanı- tüm diğer ilişkilerimizin temeli. Aldığımız kararları, yaptığımız hataları, zihnimizle ve bedenimizle bir uyum içinde yaşayabilmek ve olduğu gibi kabul edebilmek…  Hem ruhsal hem fiziksel sağlığımız için kendimizi gerçekten sevmenin tam da zamanı!

İnsanın kendini sevmesi kimileri tarafından bencillik olarak algılanabiliyor. İşin kötüsü, bazen kendimize zaman ayırırken bile bunu böyle görüyoruz, sanki kendimizle baş başa kalmak bencillik ya da lüksmüş gibi. Halbuki bencillik; kişinin yalnızca kendisini, kendi çıkarını düşünmesi, gözetmesi. Kendisine bakıp zaman ayırması değil.

Peki kendimizi sevmek nedir? Kendimizi sevmek aslında varlığımızı bütünüyle, olduğu gibi, her yönüyle takdir edip kucaklamaktır, kendiyle baş başa kalmakta huzur bulmaktır. Dolayısıyla bir ömür geçireceğimiz kendimizi sevmekten daha doğal ne olabilir ki?

Haydi bu Sevgililer Günü’nü önce kendinizle olan ilişkinize ithaf edin! Elbette bu özel günü sevgilinizle geçirmeyeceğiniz anlamına gelmez. Birlikte olduğunuz insana duyduğunuz aşk kadar kendi özünüze duyduğunuz sevginin de mühim olduğu anlamına gelir.

Romantik bir ilişki içinde olmak sevgi dolu, mutlu bir insan olmanın yegâne ölçütü değil. İster bir partnerimiz olsun ister bekar olalım, kendimize verdiğimiz değeri bu özel günde göz ardı etmemek gerek. Size kendi kıymetinizi hatırlatacak, özünüze sarılıp “Canım Kendim!” demenizi kolaylaştıracak birkaç önerimiz var 😊.

Kişisel Bakım Ritüeli

Bedenimizi sevdiğimizi göstermenin en kolay yolu onu harekete geçirmek! Zihnimizi boşaltacak keyifli bir yürüyüşün ardından, uzun bir banyo yapıp, cildimize iyi gelecek kremlerle bedenimize masaj yapıp, kendinize verdiğiniz değeri göstererek güne başlayabilirsiniz. Eğer bu sevgililer gününde yalnız olmak istediyseniz, kristallerinizi yanınıza alıp, tütsülerinizi yakıp, mum ışığında özünüze dönmenizi sağlayacak bir meditasyon da yapabilirsiniz. 😊

Kendinize Aşk Mektubu Yazın

Çoğu zaman kalemi elinize aldığınızda kendinizi acımasızca yargılarken mi buluyorsunuz? Hadi bir adım geri çekilip, kendinize verdiğiniz gerçek değeri kâğıda dökün. Bedeninizle, düşüncelerinizle geçireceğiniz ömre şükreden, şefkat dolu, aşk dolu bir mektup yazın kendinize. Olduğunuz gibi şu anki halinizle paha biçilmez olduğunuzu size hatırlatacak, içtenlikle sevgiyle kaleme alın düşüncelerinizi!

Şımartın Kendinizi!

(Fotoğraf: Cosmopolitan)

Yalnızca partnerinize hediye almak yerine, kendinizi de şımartabilir, sizi mutlu edecek anlamlı bir hediye alabilirsiniz! Kim demiş sevgililer gününde yalnızca romantik partnerlerimize hediye almamız gerektiğini? Hayattaki asıl partnerinize, aynadaki yansımanıza düşünceli bir hediye vermenin tam sırası. Mesela, aşk kristali olarak da bilinen pembe kuvarstan yapılmış bir gece lambası, iç huzurunuzu dengeleyip sizi rahatlatacağı gibi kendinize olan sevginizi açığa çıkararak kalbinizi güvenle dolduracaktır.

Odanızın havasını değiştirecek şık seramik bir buhurdanlık ve uyumanızı kolaylaştıracak uçucu lavanta yağına ne dersiniz? Bize soracak olursanız harikulade bir hediye! Ya da hayallerinizi yazabileceğiniz kaliteli bir ajanda ve belki akıl danışmak istediğiniz günlerde yolunuzu aydınlatacak melek kartları kendinize verebileceğiniz en düşünceli hediyelerden biri olabilir!

Kendiniz için Hazırlanın!

Unutmayın her gece yatağınızı paylaşacağınızın garanti olduğu tek kişi, evet bildiniz SİZSİNİZ! Madem sevgililer gününde kendimize olan sevgimizi her anlamda göstermenin tam sırası, o zaman bu özel günde kendinizi en seksi hissettiğiniz geceliğinizi, kendinizi en güzel hissettiğiniz çamaşırlarınızı üzerinize geçirip varlığınızın sonuna dek hayatı birlikte geçireceğiniz bedeninizi kutlayın!

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!