Ana Sayfa SAĞLIK + MUTLULUKBEDEN Yepyeni Bir Anti-Aging İçerik: Piknojenol

Yepyeni Bir Anti-Aging İçerik: Piknojenol

yazan Hypnoskop

Fransızlar; şarap ve peynirdeki uzmanlıkları kadar bir başka alanda daha yıllardır başı çekiyorlar: Güzellik. Yüz yılı aşkın moda evlerinin yanısıra kozmetik ve cilt bakımı ürünleri ve araştırmalarında son derece iddialılar. Son yıllarda özellikle hız verdikleri anti-aging çalışmalarda cilt yaşlanmasını geciktirmenin pek çok yolu olabileceğini ortaya koyuyorlar. Bize düşen de bu bulguları sizlerle paylaşmak oluyor.

Piknojenol (Pycnogenol); Fransız Deniz Çamı Kabuğu (Pinus Pinaster) ekstresinin ticari ve tescillenmiş adı. Hala üzerinde yapılan çalışmalar devam etse de; eğer anti-aging ürünler rafınıza henüz kimsenin pek de bilmediği bir ürün eklemek ve bir-sıfır öne geçmek istiyorsanız; işte şimdiye kadarki çalışmaların bulguları:

Dolaşım Sistemine Destek

Araştırmalar piknojenolün antioksidan etkisinin kalp sağlığı için oldukça faydalı olduğunu ortaya koydu. Kalp içi zarlarından endotelium’un çalışmasını iyileştirdiği ve özellikle kadınlarda menopoz sonrası kalp sorunlarını azalttığı gözlemlendi. Eğer bu kategoriye girmiyorsanız ve herhangi bir kalp rahatsızlığınız yoksa harika! Yine de bu küçük molekül kalbinizin sağlığını koruyor olacak!

Dolaşım desteği sayesinde varis semptomlarını rahatlatma, kandaki nitrik oksid seviyesini artırarak ereksiyon kalitesini artırmada da oldukça etkili.

Bir başka çalışma yüksek tansiyon hastalarında da piknojenolün kalp sağlığını destekleyici etkisi olduğu yönünde.

Diyabet

Görme sağlığını olumsuz yönde etkileyen diyabetik retinopati yine diyabet hastalığının dolaşım sistemi üzerindeki olumsuz bir etkisi. Heyecan verici olan ise 2008’de yapılan placebo kontrollü bir çalışmada bu sorunun ilk evrelerini yaşayan ve piknojenol verilen 24 kişiden 18’inin görme kalitesinin iyileştiğinin izlenmesi! Bilim adamlarına göre bu sonucun nedeni, piknojenolün retinaya giden damarlardaki dolaşımı artırması ve bu sayede vücudun tamir yetisinin artması.

Tinnitus

Halk arasında kulak çınlaması olarak bilinen tinnitus, bunu sürekli yaşayanlar için bir kabusa dönüşebilmekte. 2004’te yapılan, 6 ay süren, placebo kontrollü bir çalışmada, piknojenol kullananların %45’inde 3. aydan itibaren, %87’sinde 6. aydan itibaren semptomlar yok olmakta. Bunun nedeni olarak da kulak içinde duymada oldukça önemli bir yeri olan cochlea’ya giden kanın artmış olduğunun gözlemlenmesi. Dolaşım ne kadar da önemli, öyle değil mi?

Cilt Gençleşmesi

Neredeyse yapılan tüm çalışmalar, piknojenol kullanımının cilt sağlığı üzerinde olumlu etkisi olduğunu ortaya koymakta. Bu etkiler, cilt nemliliğinin artması, renk tonunun eşitlenmesi, cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı direncinin artması, enflamasyonun azalması, melazma nedenli lekelerin azalması, cildin pürüzsüzleşmesi yönünde.

Ne dersiniz, denemeye değer mi?

Sağlıklı günler dileriz,
Hypnoskop

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hypnoskop - En iyiyi yaşamaya başlayın

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et

error: İçerik korunmaktadır !!